4shared

CHEMICKÉ ČISTENIE

Rýchločistiareň DENOR Vám ponúka čistenie odevov, ktoré sa nesmú prať. Sú to predovšetkým obleky, kravaty, kabáty, niektoré spoločenské šaty, kožuchy, kožušiny, veci z kašmíru alebo hodvábu. Odporúčame Vám, aby ste to neprali doma, nakoľko sú to chúlostivé materiály, ktoré sa po vypraní alebo namočení vo vode môžu nenávratne poškodiť. Chemickým čistením sa v neposlednom rade predlžuje životnosť a stálofarebnosť odevov a preto si nechajte poradiť profesionálmi a príďte k nám.

gepChemické čistenie je automatický proces a prebieha v stroji na chemické čistenie 5 generácie. Ako čistiace médium sa využíva perchlóretylén (PCE), ktorý sa vyznačuje zatiaľ najlepším čistiacim účinkom. Ide o tzv. suché čistenie – odev sa vloží suchý a po vyčistení sa už suchý vyberá.

Čistenie prebieha v štyroch fázach:

–  pranie v PCE

– odstredenie

– sušenie

– deodorácia

Tento typ čistenia je ekologický a jeho prednosti sú, že do okolia, ovzdušia, alebo odtoku vody neuniká žiadny perchlórtetylén, pretože je to uzavretý okruh. Je to vďaka niekoľkým vlastným filtrom zabudovanými priamo v stroji. Použitý perchloretylén sa zregeneruje a vyčistí priamo v stroji a je opäť pripravený na ďalšie čistenie odevov.